Popis

Simulátor je postaven kompletně na bázi profesionálního hardwaru od společnosti ELITE Švýcarsko, předního evropského dodavatele výcvikových simulátorů.
Simulátor sice není certifikovaný (byť o jeho certifikaci v budoucnosti vážně uvažujeme), proto není možné nalétané hodiny započítávat do výcviku ani psát do zápisníku pilota letounů, poslouží však skvěle třeba pro nácvik těch kapitol osnovy základního výcviku, které činí žákovi největší problémy. V simulátoru lze nadefinovat libovolné podmínky letu, např. silný boční vítr při startu a při přistání. Žák si tak osvojí to, co mu dělá největší potíže, a to za výrazně nižší cenu, než při výcviku na reálném letounu, navíc při meteorologických podmínkách, na které by v reálném světě čekal několik dní, týdnů či měsíců. Piloty mohou zajímat navigační lety, lety na mezinárodní letiště s řízeným provozem nebo třeba let podle přístrojů (IFR) a mnoho dalšího. Pro nácvik radiokorespondence je simulátor vybaven dvěma leteckými sluchátky s intercomem.
VOLATUS Flight Simulator je postaven za pomoci mnoha odborníků – pilotů a je odladěn tak, aby co nejvíce připomínal reálné létání s malými letadly typu Cessna 172 a 182, Beechcraft Bonanza, Piper PA-34 Seneca apod.
Simulátor tedy není hračka, nicméně není určen pouze pilotům nebo žákům ve výcviku, ale i všem těm, které létání láká a chtěli by si to zkusit. Pro Ty máme připraveno mnoho krátkých kurzů, ve kterých se naučí základy pilotáže, provozní postupy, lety po okruhu vč. startů a přistání a mnoho dalšího. Je hodně pravděpodobné, že po absolvování těchto kurzů rádi zkusíte i pilotáž reálného letadla, což můžeme také zajistit.
Simulátor je jednomístný, s sebou můžete vzít jednu další osobu, kterou může být Váš letecký instruktor nebo kdokoliv jiný. Během vyhrazeného časového prostoru se můžete na simulátoru i prostřídat.